Home / MANŞET / ÇAĞRIMIZDIR

ÇAĞRIMIZDIR

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve Bilgisayar Mühendisleri Odası tarafından TED Üniversitesi Konferans Salonu’nda “Ankara Sinyal ve Görüntü İşleme Günleri 2017” etkinliği yoğun bir katılımla 7 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

2017’de bir ilki gerçekleştiren etkinlik, kayıtlı 510 kişilik bir katılımcı sayısı ile tamamlanmıştır. Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinden toplam 404 kişilik öğrenci grubunun ağırlığını oluşturduğu katılımcılarla 46 farklı üniversiteden etkinliğe katılım sağlanmıştır. Yanı sıra 46 farklı firma, kamu kurumu ve sektör temsilcisini ağırlamış bulunan etkinlikte tüm sunumlar yoğun ilgiyle izlenmiş, katılımcılar ve konuşmacılar arasında olumlu etkileşimler ve paylaşımlar yaşandığı gözlemlenmiştir.

İlk etkinliğin bize sunduğu tüm çıktılar ışığında Sinyal ve Görüntü İşleme Konferansı-2019, bu alandaki son gelişmeleri araştırmacılar, konusunda uzman davetli konuşmacılar, akademisyenler ve lisans/lisansüstü düzeyindeki öğrencilerle birlikte değerlendirmek ve uygulamalı eğitimlerle bu alanda bilgi birikimini yaygınlaştırmak amacıyla  Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi, Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO), TED Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümleri tarafından 5 – 6 Ekim 2019 tarihlerinde TED Üniversitesi salonlarında  düzenlenecektir.

Konunun ilgilisi tüm kamuoyuna çağrımızdır…

Watch Dragon ball super